Daha önceden sanalduvar.com da blogunuzun tanıtımını yapan sitelerde gösterilen istatistiki bilgileri, manuel olarak kontrol etmeniz gerektiğinden bahsedilmiş bir yazı vardı. sanalduvar.com ‘un araştırmaları sonucu en iyi sonuçları veren sitelerden bahsedeceğim.


CheckPageRank.Net : Google, Yahoo, AllTheWeb, AltaVista aramamotorlarındaki bağlantı sayılarınızı ve toplamlarını ve Google Pagerank değerini veriyor. Domain(alan adı) yaşını, tarihini ve alan adı alım satım işlemleri hakkında bilgi sağlıyor.
SearchEnginegenie.Com : Siteniz hakkında ihtiyaç duyduğunuz ve duymadağınız tüm istatistik bilgilerini vermekle birlikte bunların için hazırlanmış araçlarıda sunmakta olup, en önemlisi çevirim içi(online) destek alabiliyorsunuz. Ve web araçları ile sitenizde degösterebiliyorsunuz.
Domain-Pop.Com : Sitenin en son kaç gün önce güncellediği bilgisi ile birlikte Gelen Bağantı Sayısı’nı, linklerin geldiği sayfaların uzantısı ile birlikte veriyor.
WMTips.Com : Fazla söze gerek yok siteniz hakkında aklına gelen(rank değerleri, bağlantı bilgileri, IP bilgileri, servis bilgileri, vb.) ve gelmeyen tüm bilgileri veriyor. Bu kadarına gerek yok diyeceksiniz!
IWebtool.Com : Siteniz hakkında her türlü istatistiki bilgiyi saplıklı bir şekilde veriyor. Hatta gelen bağlantılarınızın hangi sayfalardan geldiği hakkında bilgi verip o sayfaları ziyaret etmeniz için bağlantı oluşturuyor.
SEOTime.Com : Başta Google için gerekli verileri vermekle birlikte bağlantı popularitesi, tag ve keyword(anahtar kelime) hakkında bilgi sağlıyor.

Bunlar sanalduvar.com ‘un özellikle tavsiye edebileceği kaynaklar.
Dediğim gibi eğer blog sahibi iseniz istatistiki bilgileriniz büyük nem arz etmektedir. Eğer sitenizin daha fazla okura sahip olmasını istiyorsanız bu istatiski bilgileri kale alıp, onunların gösterdiği değerler ile kendinize yol belirleyip içerik oluşturmalısınız.

ALINTIDIR:sanalduvar.com

150. mini makale

Yazar Hakkında

1 Yorum

  1. […] Blogunuzun istatistik bilgilerini kontrol edin! makalesine de bakarak sitenizin istatistiklerini takip ederek sitenizi daha da çok kitleye […]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">

Close