Merhaba arkadaşlar,bu dersimizde Flash’ı içine nasıl like butonu eklenir bunu göstermeyeceğim.Çünki gerekçe; genellikle güvenlik açısından oluyor ve bazı nedenlerden dolayı bu işleme izin verilmiyor.Yani Facebook buna izin vermiyor yapacak bir şey yok ama başka yöntemler ile devam edelim.
Onun için başka yöntemler ile Mantık şu ki: sanki Flash içinde Like butonu varmış gibi göstereceğiz.Nasıl yapacağız bunu derseniz iki yöntemim var.
İlki çok basit:HTML ve CSS ile.Zaten Flash’ı Publish ettiğinizde size bir HTML sayfası üretecek.Bizde bu sayfa içine bir kaç CSS kodu ekleyeceğiz,hepsi bu!
ikincisi biraz uzun:javascript as3 arası bağlantı oluşturup yine CSS ile(Ama ilk yöntem daha kısa ve net sonuçlar vereceği için ilkini anlatmayı uygun buluyorum.)

İlk yöntemi anlatmaya başlayalım.Facebook’un beğen görüntüsü ile Flash dosyamızı üst üste göstereceğiz.Beğen görüntüsü üstte, flash altta kalacak.Aynı asetat kağıtları gibi.
Öncelikle Facebook developers sayfasına gidip kendinize ait tasarımı oluşturup kodlarını alın.Bu kodları Flash ile ürettiğiniz index.html sayfanıza SWF’nin kodlarının hemen üstüne ekleyin.
Şimdi bu kodların içinde ki style=”” kodlarının içine position:absolute; ekleyin(aşağıda resimde ki gibi) ve sonuca bakın.

Hepsi bu kadar.Görüntü üst üste geldi ve Facebook Like’i eklemiş olduk.Burada ki mantık bu yani Facebook Like görüntüsünü CSS yardımı ile Flash’dan önde göstermek.

    Yazar Hakkında

    Leave a Reply

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">

    Close