Sosyal Bookmark (imleme) siteleri web site veya bloglarımızın tanıtımını yapabileceğimiz en önemli alanlardır. Web sitenizi sosyal imleme sitelerine ekleyerek hem ziyaretçi kazanabilir hem de Google sıralamanızda büyük yükseliş sağlayabilirsiniz.

Sosyal imleme sitelerine kendi sitenizde yayınladığınız her konuyu ekleyebilirsiniz. Sosyal imleme siteleri sadece sitenizin genel tanıtımını değil web sitenizde yayınladığınız her konuyu tanıtma şansı tanıyor.

Bu sitelere eklediğiniz yazılarınız yeterince ilgi çekici ve faydalıysa web sitenize önemli sayıda ziyaretçi trafiği sağlayabiliyor.

Google sosyal imleme sitelerine büyük önem veriyor. Web siteniz ve yazılarınız sosyal bookmark sitelerinde ne kadar çok yer alıyorsa siteniz Google tarafından o kadar hızlı indexleniyor. Google yükselmek için de çok büyük etkisi olduğu kesin.

Pek çok kişi yeni oluşturduğu blog veya web sitesinin uzun zaman geçmesine rağmen Google’da yer almadığından şikayet eder. Sitenizi sosyal imleme sitelerine ekleyerek kısa sürece Google tarafından indexlenmesini sağlayabilirsiniz.

Eğer web siteniz Türkçe içerikli ise öncelikle web sitenizi Türkçe imleme sitelerine eklemenizi tavsiye ederim. Bu sitelere üye olmak ve web sitenizi eklemek çok basittir. Öncelikle web sitenizin genel tanıtımını ve daha sonra bütün yazılarını imleme sitelerine eklerseniz Google sıralamanızda önemli değişiklikler görebilirsiniz.

Sosyal bookmark sitelerine web sitenizi eklemek sitenize hem backlink sağlayacak hemde Google tarafından daha hızlı indexlenmesini sağlayacaktır. Ayrıca eklediğiniz konularla ilgilenen kişiler sitenizi ziyaret ederek web sitenize hit sağlayacaktır.

Bu sitelere sürekli yeni konular eklendiği için her zaman güncel kalıyorlar. Bu da Google tarafından çok sevilen bir durum olduğu için sürekli indexlenmelerini sağlıyor. Yani web sitenizi ekledikten çok kısa süre sonra Google sizin linklerinizi görüyor.

Sosyal imleme sitelerinin büyük kısmının pegerank değeri yüksektir. Yüksek pegeranklı sitelerden link aldığınız için web sitenize faydası çok yüksek oluyor. Şimdilik sadece Türkçe sosyal imleme siteleri listesini veriyorum. Fakat en kısa zamanda pegarank değeri çok yüksek olan yabancı içerikli sosyal bookmark sitelerinin listesini de ekleyecem.

Türkçe sosyal bookmark (imleme) siteleri listesi

http://www.depodaevim.com Pr: 1

http://www.oyyla.com Pr: 6

http://www.haber.gen.tr Pr: 6

http://www.tusul.com Pr: 5

http://link.eksenim.mynet.com Pr: 4

http://www.101bilge.com Pr: 4

http://www.limk.com Pr: 3

http://www.habberci.com Pr: 3

http://farkinda.com Pr: 3

http://www.buzla.com Pr: 3

http://teknikim.com Pr: 2

http://www.100puan.com Pr: 3

http://linkibol.com Pr: 3

http://www.idearef.com Pr: 2

http://www.siteimle.com Pr: 2

http://oylabunu.com Pr: 2

http://www.boncukcikolata.com Pr: 2

http://www.imlecim.com Pr: 2

http://bildir.beyaz.org Pr: 1

http://imleturk.com Pr: 1

http://www.imlerim.com Pr: 1

http://www.eimle.com Pr: 1

http://www.ozgurpazar.com Pr: 0

http://www.tiklattik.com Pr: 0

http://blo.gen.tr Pr: 0

http://www.yemle.com Pr: 0

http://www.hitbol.com Pr: 0

http://siteimlet.com Pr: 0

http://www.imlebom.com Pr: 0

Pegarank değerlerinde hata yaptığım veya eklemeyi unuttuğum siteler olabilir. Eğer yorum kısmından belirtirseniz gerekli düzenlemeyi yaparız.

ALINTIDIR:http://www.e-kazanc.org/turkce-sosyal-imleme-bookmark-siteleri.html

Yazar Hakkında

1 Yorum

  1. sitedeki linkler için teşekkürler emeginize saglık

Comments are closed.

Close